Alicja Stachowiak Prelegent
Alicja Stachowiak

Zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, powołana na stanowisko przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W WODR w Poznaniu koordynuje powiatowe zespoły doradztwa rolniczego oraz dział administracyjno-gospodarczy odpowiedzialny m.in. za prowadzenie inwestycji. Przez kilkanaście lat pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jest przedstawicielem ds. rolnictwa z ramienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i kuratorem Fundacji Zakłady Kórnickie. Jako główny specjalista UMWW odpowiedzialna m.in. za wdrażanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i Modernizacja sektora żywnościowego i rozwój obszarów wiejskich. Absolwentka studiów podyplomowych na UAM w Poznaniu z zakresu administracji oraz zarządzana funduszami i projektami Unii Europejskiej. Ukończyła także studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku rolnictwo.

Prywatnie samorządowiec oraz wielbicielka wypraw turystycznych po Polsce. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie, najczęściej przy pielęgnowaniu ogrodu.