Przemysław Kieliszewski Prelegent
Przemysław Kieliszewski

Prawnik z wykształceniem muzycznym, doktor nauk humanistycznych, prowadzi wykłady dla studentów Kulturoznawstwa i Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Autor publikacji z zakresu zarządzania kulturą i polityki kulturalnej. Absolwent studiów MBA. Członek Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów oraz Konferencji Teatrów Muzycznych i Operowych. Członek Rady Artystycznej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rady Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Filharmonii Gorzowskiej. W latach 2019-2020 Przewodniczący pierwszej Rady Uczelni Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Od 2013 r. Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zabiega o jego nową siedzibę i z powodzeniem zmienił jego profil repertuarowy, co sprzyja rozwojowi widowni Teatru. Wyprodukował musicale m.in. Jekyll&Hyde, Evita, Zakonnica w przebraniu, Madagaskar, Nine, Footloose, Rodzina Addamsów, Pippin, Virtuoso o Ignacym Janie Paderewskim, Kombinat z piosenkami Republiki i Irena o Irenie Sendlerowej, a także koncertów w produkcji telewizyjnych. Jest również autorem tłumaczenia tekstów piosenek do musicali Pippin (2019) i Virtuoso (2020).