Aktualności

Przedwyborcza debata z jedynkami z okręgu poznańskiego na Poznańskim Kongresie Gospodarczym 2023!

Pierwszy dzień PKG – 28 września zainauguruje przedwyborcza debata! 

 

Debata rozpocznie się o godzinie 10:30, a poprowadzi ją dziennikarz DGP Szymon Glonek. Zaproszenia zostały skierowane do wszystkich partii, które startują z okręgu poznańskiego i zostały przyjęte. Udział w debacie potwierdzili kandydaci z pierwszych miejsc z list: Koalicji Obywatelskiej (Adam Szłapka), Prawa i Sprawiedliwości (Szymon Szynkowski vel Sęk), Trzeciej Drogi (Ewa Schaedler), Lewicy (Katarzyna Ueberhan) oraz Konfederacji (Piotr Tuczyński). 

 

Kongres rozpoczniemy debatą wyborczą, która jest kwintesencją demokracji i sednem debaty publicznej. Wybory parlamentarne – najważniejsze wydarzenie polityczne w tym roku – już za niecały miesiąc, więc nie mogło tego wątku zabraknąć na PKG. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie cieszyło się zainteresowaniem wśród uczestników Kongresu i będzie istotnym elementem decyzji przy urnie. – mówi Jan Zujewicz, fundator Instytutu Poznańskiego, organizatora Poznańskiego Kongresu Gospodarczego.

 

Poza debatą podczas PKG 2023 zaplanowano m.in. spotkanie z Agnieszką Radwańską w ramach panelu “Game, set, match: Agnieszka Radwańska o sukcesach na korcie i w biznesie”, a także panele, takie jak: “Gospodarka i sprawy globalne. Wyzwania stojące przed Polską, Europą i światem”, w którym uczestniczyć będzie m.in Pavel Laushka – zastępca szefa Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego Białorusi i przewodniczący Narodowego Zarządu Antykryzysowego, Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT i Marek Dietl prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

Do rozpoczęcie kongresu pozostało 204 dni
Przeglądasz archiwalną edycje PKG2023.Przejdź do aktualnej edycji