Aktualności

Nagrody PKG 2023

W ramach Poznańskiego Kongresu Gospodarczego 2023 Instytut Poznański wręczył Nagrody PKG 2023.

Nagrody PKG 2023 to wyróżnienie osób i podmiotów, które wykazują się wyjątkową aktywnością w swojej dziedzinie. Wyróżnienie jest docenieniem oddania, wysiłku i efektywności jako niezbędnych składowych osiągnięcia sukcesu w swoim obszarze działalności. Nagrody PKG są dla tych, którzy swoją działalność realizują w oparciu o poznański etos pracy, zgodnie z misją Instytutu Poznańskiego.

Przyznane zostały w 3 kategoriach:

I – “Działalność społeczna”

Kategoria dotyczy aktywności i służby na rzecz drugiego. W jej ramach mieści się działalność charytatywna, młodzieżowa, oświatowa czy samorządowa. Najważniejszym wyróżnikiem laureatów Nagród PKG w tej kategorii jest oddanie sprawie i energia, którą wkładają w służbę bliźniemu, ale także efekty pracy i to, jak promieniuje ona na innych.

Laureatem Nagrody PKG 2023 w kategorii “Działalność społeczna” została Drużyna Szpiku. 

Organizacja, która od 15 lat działa na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego. Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania fundacji. Ich charakterystyczne czerwone koszulki są widoczne na każdej większej imprezie w zakresie ochrony zdrowia.

Nagrodę w imieniu Drużyny Szpiku odebrała Dorota Raczkiewicz – szefowa Drużyny Szpiku i prezes Fundacji Anny Wierskiej Dar Szpiku.

II – “Innowacje”

Przyznana za nowatorskie rozwiązania przemysłowe, technologiczne, koncepcyjne lub organizacyjne. Niezależnie od tego, jakiej kategorii działalności firmy dotyczy innowacja, nagrodę uzyskuje organizacja, która wprowadza nowe rozwiązania, które prowadzą do znaczących usprawnień lub optymalizacji kosztów działania. To nagroda dla tych, którzy śmiało i dynamicznie wprowadzają innowacje w swojej codziennej działalności.

Laureatem Nagrody PKG 2023 w kategorii “Innowacje” jest Polregio S.A.

Polregio to największy polski przewoźnik kolejowy. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1700 pociągów, a w ciągu 2022 roku z usług POLREGIO skorzystało blisko 90 mln pasażerów. Najnowszą innowacją Polregio jest wideomat, czyli rozwiązanie, które z jednej strony zapewnia pasażerom jak najlepszy dostęp do sprzedaży biletów, a z drugiej strony optymalne koszty procesu sprzedaży.

Nagrodę w imieniu spółki odebrał Adam Pawlik – Prezes Zarządu Polregio S.A.

III – “Ambasador Poznania”

To nagroda dla tych, którzy na co dzień rozsławiają imię Poznania poza jego granicami, dodając mu renomy i wizerunku. Ambasador Poznania to osoba, która poznańskim etosem pracy i działania potwierdza to, jakim wizerunkiem cieszą się poznaniacy. Ponadto, nie tylko dba o to, żeby szerzyć sławę Poznania poza jego granicami, ale też pamięta, żeby utrzymywać, pielęgnować i utrwalać swoje poznańskie korzenie. Mówiąc krótko – ambasador Poznania z krwi i kości.

Laureatem Nagrody PKG “Ambasador Poznania” jest Szymon Szynkowski vel Sęk

Szymon Szynkowski vel Sęk jest ministrem do Spraw Unii Europejskiej, poznaniakiem z urodzenia, wieloletnim radnym miejskim, posłem na Sejm RP VIII i IX kadencji. W swojej pracy i misji, która została mu powierzona, pamięta o Poznaniu, jego mieszkańcach i ich potrzebach. 

 

Do rozpoczęcie kongresu pozostało 204 dni
Przeglądasz archiwalną edycje PKG2023.Przejdź do aktualnej edycji