Klimatyczne wyzwania, czyli jak rozwijać zielone technologie bez utraty jakości życia.
Jak zachować zdrowy balans między dążeniem do ochrony środowiska i jakością życia? Czy zrównoważony i racjonalny rozwój jest kluczem do stabilizacji i zdrowej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce? Panel będzie skupiał się na istotnym wyzwaniu współczesności: równoczesnym rozwijaniu zielonych technologii i dbaniu o jakość życia. W kontekście zmian klimatycznych, ochrony środowiska i dążenia do zrównoważonego rozwoju, będzie to dyskusja na temat strategii, innowacji i praktycznych rozwiązań.
Uczestnicy panelu będą rozważać jak Polska może osiągnąć stabilność społeczno-gospodarczą, jednocześnie stawiając czoła klimatycznym wyzwaniom. Omówią jak promować ekologiczne technologie, tworzyć miejsca pracy w sektorze zielonych branż, a także jak dbać o jakość życia obywateli. Panel skoncentruje się na koncepcji zrównoważonego i racjonalnego rozwoju jako kluczowej drogi do osiągnięcia tych celów.
Ważnym aspektem będzie także podkreślenie, że walka ze zmianami klimatycznymi i rozwijanie zielonych technologii nie muszą prowadzić do utraty jakości życia. Dzięki mądrze zaplanowanym działaniom można osiągnąć harmonię między postępem technologicznym a dobrem społecznym.
Panel będzie stanowił platformę do wymiany pomysłów, doświadczeń i inspiracji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz połączy ekspertów, przedsiębiorców, i decydentów w dążeniu do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla Polski.
W panelu wezmą udział:
- Krzysztof Zalewski, Członek Zarządu ds. Zarządzania Aktywami Nieruchomościowymi w Polski Holding Nieruchomości S.A.,
- Klaudia Strzelecka, Radna Miasta Poznania,
- Robert Nowicki, Prezes Zarządu Orlen Neptun Sp. z o.o.,
- Bartosz Królczyk, Założyciel pracowni projektowej PASYWNY M2 i Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny.
- Jakub Wiech, Prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny serwisu Energetyka24, [moderator].