Łukasz Schreiber Prelegent
Łukasz Schreiber

Ur. 26 maja 1987 r. w Bydgoszczy – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, od 2019 r. Minister – Członek Rady Ministrów, Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, Sekretarz Rady Ministrów, Przewodniczący Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu, upoważniony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcji Sekretarza do Spraw Parlamentarnych.

W 2009 r. ukończył studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 r. uzyskał tytuł zawodowy magistra administracji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W 2014 r. uzyskał mandat radnego miejskiego w Bydgoszczy, zdobywając najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów.

W 2015 r., z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wystartował w wyborach do Sejmu i uzyskał mandat poselski. W Sejmie VIII kadencji pełnił w szczególności funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, był także członkiem Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącym podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego. Był również członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.

Od listopada 2018 r. obejmował stanowisko Sekretarza Stanu do Spraw Parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był również wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Mistrz Polski juniorów w szachach, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Autor książek „Sulla 138 – 78 p.n.e.” poświęconej jednemu z najwybitniejszych wodzów Republiki Rzymskiej – Lucjuszowi Korneliuszowi Sulli oraz „Zmanipulowani, czyli jak dobrzy ludzie dają się uwieść inteligentnej propagandzie”.